Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ж» / Жовтецеві (родина)

Жовтецеві (родина)

Родина жовтецевих характеризується такими ознаками: переважають трави частіше багаторічні, з черговими листками, без прилистків; квітки правильні, рідко неправильні, двостатеві, частіше п’ятірного типу, але бувають відхилення за кількістю чашолистиків і пелюсток. Здебільшого жовтецеві мають багато тичинок і багато маточок. Тичинки й оцвітина вільно прикріплені до квітколожа під маточкою. Оцвітина то подвійна, то проста — віночковидна; іноді пелюстки перетворюються в нектарники. Запилення перехресне, за допомогою комах, але зустрічається також і самозапилення. Плоди — сім’янки або листянки. Жовтецеві ростуть всюди: на луках, полях, в лісах. Багато1 з них отруйні, і їх слід оберігатися. Тварина, що наїлася жовтецевих, хворіє на коліки, блювання, поноси, сповільнення пульсу, судороги; через 6—12 годин після появи судорог настає смерть. У висушеному вигляді жовтецеві втрачають отруйні властивості. В садівництві ціняться як декоративні рослини півонія, аконіт, орлики, рутвиця, ломинос та ін. Деякі види ломиноса — дерев’янисті рослини.

До родини жовтецевих входить багато (понад 1200 видів) різноманітних за зовнішнім виглядом і будовою рослин, поширених переважно в помірних і холодних країнах, а також на високогірних пасовищах.

Рано в лісі зацвітають анемона дібровна і багато інших жовтецева, печіночниця, лісова, сон-трава). До весняних рослин належать і такі жовтецеві, як купальниця європейська, пшінка весняна, калюжниця болотна, горицвіт весняний — лікарська рослина (при хворобах серця).

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів