Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Зелені мохи

Типові зелені мохи, так само як і торф'яні, мають стебла, вкриті спірально розміщеними листками. На вершині стебла листки сидять скупчено, і спорогоній виходить з верхівки стебла. До таких вершиноплідних мохів належить, наприклад, політрихум, мній, фунарія, бріум та ін. їх стебла ростуть вертикально. У бокоплідних мохів, наприклад у гіпнуму, туїдіуму та ін., спорогонії виходять з бічних пагонів, стебла дуже гілкуються і стеляться на поверхні субстрату, на якому мохи оселяються. Зелені мохи поширені в лісах, на деревах, каменях, на грунті, а також на луках. У них розвинуте вегетативне розмноження пагонами. Деякі мохи живуть у воді, наприклад водяний мох. Відомо понад 400 видів зелених мохів.

Вивчення мохів має важливе значення при окультуренні боліт. При визначенні мохів звертають увагу не тільки на зовнішні форми, але й на будову, наприклад на кількість зубчиків у перистомі, тобто у верхній частині коробочки, на будову листків, на вигляд спор та на інші дрібні ознаки.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів