Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Я» / Ялиця Семенова

Ялиця Семенова

Ялиця Семенова — A. semenovii В. Fedtsch. (A. sibirica Ledeb. Subsp.semenovii (B. Fedtsch.) Farjon, 1990)

Походить з Киргизії, з гір Центрального Тянь-Шаню (Таласський Алатау, Чаткальський і Ферганський хребти). У горах по схилах і тінистих ущелинах на висоті від 1350 до 2800 м над ур. моря, в змішаних лісах. Охороняється у заповідниках. Ареали з ялицею сибірської не перекриваються, зростає ізольовано від неї. Утворює змішані ліси з ялиною Шренка, за тіньовими схилах в ущелинах, на висотах 1350-2800 м. У нижній межі поширення змішується з волоським горіхом та іншими широколистяними породами.

Дерево до 30 м вис. і стовбуром до 35 см діам. Близька до ялиці сибірської. Відрізняється інший (еліптичної) формою криють луски (їх довжина помітно менше ширини), насіннєвими лусками з порожнього закругленим, майже плоским верхнім краєм, а також більш довгими і товстими (до 40 мм завд., До 2 мм шир.) Хвоинками.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів