Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Ясен білий

Ясен білий

Ясен білий, або квітковий — F. ornus L.

Європейська частина Росії, Західна Європа, Близький Схід. У флорі заповідників не вказаний. Світлолюбних ксеро-мезофіт листяних лісів.

Невелике дерево, до 12 м заввишки, з правильною, округлої, щільною кроною. Листя світло-зелені, з 7 довгасто-яйцеввдних, неправильно зубчастих листочків до 9 см довжиною, знизу опушених за середньою жилці. Відрізняється від інших видів роду своїми білими, запашними квітками, з довгими, вузькими пелюстками, зібраними на кінцях пагонів у пишні, густі волоті завдовжки до 15 см. У пору цвітіння, яке триває 7-10 днів, дуже декоративний.

Характеризується великим світлолюбний і посухостійкістю. Зростає порівняно повільно. Недостатньо морозостійкий. Рекомендується для поодиноких, групових і алейних посадок на півдні Росії. У культурі раніше 1700 року.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів