Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Я» / Яблуня Недзвецького

Яблуня Недзвецького

Вид названий на честь ботаніка Недзвецького, що зібрав плоди цієї яблуні в  околицях Кашкара і переслати їх доктору Діку, який ввів її в культуру Німеччини і дав назву.

Невеличке деревце, до 8 м заввишки, з гладкими гілками без колючок, молоді пагони темно-пурпурові. Листя в період розпускання також пурпурові, при повному облистнені інтенсивно забарвленими залишаються тільки черешки, платівка темно-зелена зверху, знизу пурпурова, опушена. Це робить забарвлення крони дуже своєрідною. Квітки в бутонах темно-пурпурові, при розпусканні — інтенсивно-рожеві або пурпурові, на тонких, біло-повстяних квітконосах, що виділяє її із загальної маси квітучих яблунь. Плоди дрібні, одиночні, до 2 см, злегка кулясті, з восковим нальотом, фіолетово-пурпурові, з рожево-пурпуру м'якоттю.

Морозостійка, в Москва і Петербурзі досягає 3 м, а у Воронежі і Каліненграде 6-7 м. невибаглива. Стійка до шкідників і хвороб. Зростає відносно швидко. Рекомендується для самого широкого використання, особливо гарна в барвистих композиціях і одиночній посадці на газоні.

Французький садівник Л. Тілліх вважав, що ця яблуня з декоративної точки зору не має собі рівних у садівництві Європи. Про його красі можна говорити тільки в найвищому ступені. На тлі молодий весняної зелені інших рослин квітуча яблуня Недзведська виглядає яскравим екзотичним букетом. Не менше враження дерево виробляє восени, коли крона густо усипана глянцевими пурпуровими плодами. Своєю незвичайною тональністю яблуня Недзвед-ського зобов'язана осінньому пігменту-ан-тоціану. Як правило, він утворюється навесні в клітинному соку квіток або забезпечує осіннє зміна забарвлення зеленого листя рослин. Яб-лоня Недзведська — одне з небагатьох винятків. Вона синтезує антоціан протягом усього вегетаційного періоду від розпускання листя до дозрівання ня пурпурних яблук з яскраво-рожевою м'якоттю. Ця красива і рідкісна яблуня внесена до Червоної книги як зникаючий вид. Яблуня Недзведська має виняткову зимостійкістю і не вимагає укриття на зиму.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів