Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «В» / Вудсія альпійська

Вудсія альпійська

Вудсія альпійська

(Сімейство кочедижникові)

Дуже рідкісний реліктовий вид папоротей з розірваним ареалом, цінна для науки рослина. Цей трав’янистий багаторічник буває до 17 см заввишки. Кореневище у нього вкрите темно-червоними лусками, листки двічі перисторозсічені, голі. Черешки жовтувато-бурі, купки спорангіїв круглі. Спори достигають у липні — серпні.

Ареал виду та його поширення в Україні:Арктична зона, Скандинавія та гірські системи (Альпи, Піренеї, Апенніни, Судети, Урал, Кавказ), Зх. та Сх. Сибір, Пн. Америка на виходах кристалічних порід. В Україні — поодинокі місцезростання. Мешкає на скелях, вологих кам’янистих схилах. Спори утворює в серпні — вересні.

У нашій країні вудсія альпійська зустрічається спорадично на горі Обавський камінь (Закарпатська обл., Свалявський р-н); на Чивчинських горах у верхів’ях Білого Черемошу, горі Гнетєса. Охороняється в заповіднику Кам’яні Могили (Донецька обл.). Росте вона на гранітних та вапнякових скелях, в їх тріщинах, у кам’янистих розсипах.

Вудсія альпійська може швидко зникнути, оскільки дуже тонко реагує на зміну умов існування, особливо на забруднення повітря. Щоб цього не сталося, потребує повної охорони, створення заказників в усіх відомих місцях зростання.

Коштовний для науки вид, який внесений до «Червоної книги України». Потребує контролю за чисельністю популяції. Охороняється в згаданому заповіднику.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів