Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «В» / Вольфія безкоренева

Вольфія безкоренева

Вольфія безкоренева

Вольфія безкореневої — Wolffia arrhiza. Сімейство ряскові (Lemnaceae).

Вольфії є дуже маленькими зеленими еліптичними утвореннями діаметром близько 1 мм. У акваріумах останнім часом зустрічається досить часто, оскільки використовується не тільки як природний затінювач акваріума, але і як прекрасна добавка до раціону багатьох риб.

Вольфія безкоренева — поширена по всьому світу. Вульфії утворюють зелені або коричнево-зелені колонії — плями на воді. При цьому вольфії іноді ще й цвітуть, що неозброєним оком розгледіти неможливо.

Вирощувати вольфію в акваріумі можна протягом всього року. До температурних умов рослина не вибаглива. Його можна вирощувати в помірно теплому і тропічному акваріумах. У зимовий період рослина може переносити тривале зниження температури 14 — 16 °С, ріст її при цьому не припиняється.

Тримати вольфію можна як в м’якій, так і в жорсткій воді з нейтральною, слабокислою і слаболужною реакцією. У м’якій слабокислій воді рослина відчуває себе краще. Для вольфії потрібна регулярна підміна води. Дуже важливо, щоб поверхня води знаходилася в русі. У застійній воді, на поверхні якої легко утворюється бактеріальна плівка, вольфія швидко гине.

Рослина потребує яскравого освітлення. Добре росте при природному освітленні. Від прямого сонячного світла безкореневу вольфію краще трохи притіняти. Для штучного освітлення підійдуть люмінесцентні лампи типу ЛБ потужністю не менше 2-2,5 Вт на 1 дм2 площі поверхні води. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12 годин.

Посадка:

Вольфію пускають на воду в сонячному або затіненому місці.

Догляд: не вимагається.

Вольфія має добру зимостійкість.

Розмноженняу вольфії відбувається само собою.

Використання:

Вольфія призначена для водойм будь-яких розмірів. Зазвичай самостійно з’являється у водоймах у допомогою равликів, жаб чи потрапляє разом з ряскою.

За сприятливих умов вольфія дуже швидко розмножується поділом. Якщо в акваріумі є риби, які поїдають вольфію, її потрібно вирощувати в окремому відсаднику.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів