Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «В» / Водорості: Бурі і червоні

Водорості: Бурі і червоні

Водорості: Бурі і червоні

Бурі і червоні, або багряні, водорості утворюють два самостійні відділи рослин, але тому, що вони ростуть у схожих умовах і зустрічаються, за рідкими винятками, в морській воді, то опишемо їх разом. Ці водорості ростуть у воді, прикріпившись до дна водойми, до черепашок, підводних каменів та інших водоростей, і часто це головна складова частина бентосу.

Пігмент фукоксантин, який має буре забарвлення, маскує собою зелений хлорофіл в хроматофорах бурих водоростей, чим і пояснюється їх темно-бурий колір, що переходить іноді майже в чорний, а іноді в оливково-зелений. У червоних водоростей в хроматофорах, крім хлорофілу, є червоний фікоеритрин. Поєднання цих пігментів надає сланям жовтуватого, синюватого, а частіше яскраво-червонуватого кольору, тому ці водорості і називаються червоними, або багряними.

Бурі водорості оселяються в прибережних, більше мілководних зонах, а червоні зустрічаються, починаючи від наймілкіших і до глибоких осель (60—100 м). Помічено, що мілководні види червоних водоростей мають блідо-рожеве і жовтувате забарвлення, на великих водних глибинах їх забарвлення стає більш яскраво-червоним і глибоководні форми відрізняються найбільш темно-червоним кольором.

При відмиранні бурих і червоних водоростей їх слань набирає зеленого кольору. Слань цих водоростей буває то у формі ниток, то у формі стручковидних або дихотомічно розгалужених пластинок, а часто стебло-видно-листковидних органів з розвинутими ризоїдами і диференційованими «тканинами» (механічними, асиміляційними, запасальними, провідними). Їх розміри коливаються від кількох сантиметрів до багатьох десятків метрів.

Густі зарості зелених, бурих і червоних водоростей, що утворюють бентос, сприяють розвитку тваринного життя. Тварини одержують від рослин кисень, поживу, а також знаходять притулок для себе, захисток для ікри і мальків.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів