Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «В» / Вільха японська

Вільха японська

Вільха японська

Вільха японська — A.japonica (Thunb.) Steud.

Далекий Схід, Східна Азія. Мається на кількох заповідниках Далекого Сходу. Росте вздовж морського узбережжя і утворює чисті угруповання.

Поширена в Примор’ї уздовж морського узбережжя, від його південно-західного кордону до бухти Ольга. Рясна на низовині, яка відділяє півострів Муравйова-Амурського від південних відрогів Сіхоте-Аліна (що вказує на існування тут колись протоки), уздовж Амурського і Уссурійського заток. Потім, як і дуб зубчастий, вільха японська зустрічається, і досить часто, в  західній частині Пріханкайскої рівнини: по річках Бейцухе, Молоканке, Верещажіхе та ін Це також підтверджує наявність в минулі геологічні періоди водойми, більш великого, ніж сучасне оз. Ханка.

Вільха японська утворює, як правило, на приморських і річкових терасах монодомінантні, але невеликі за площею насадження. Оточують їх сирі вейніково-осокові луки і порослеві деревно-кустарнікаві угруповання. Місцями вільха входить і до складу багатопородних листяних лісів. У останніх можуть домінувати ясен носолістний і маньчжурський і дуб монгольська або берези, липи і т. д. Вільха японська скрізь є лише випадковим їх сокомпонентом.

В. Б. Сочава (1945) і В. М. Васильєв (1958) виділяють особливий тип реліктів Alnus japonica, вважаючи, що це один з найдавніших елементів Тургайської флори, що змінив тут мангрові зарості. Як вказує В. М. Васильєв, старовину цього типу доводиться великим ареалом видів, що входять до його складу, і наявністю вікаріруючих видів.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів