Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Вика посівна

Вика посівна

Клас — дводольні рослини

Родина метеликові

Вика посівна — однорічна рослина заввишки 30—90 см. Іноді культивується на зерно, а найчастіше для одержання зеленої маси, використовуваної на зелений корм, силос або сіно.

Вика має чіпкі стебла, вкриті парноперистоскладними листками, що закінчуються гіллястими вусиками. Листочків 6—8 пар. Квітки сидять по дві в пазухах листків, вони завдовжки 1 см і більше. Зрослолиста чашечка має п’ять зубчиків. Віночок вільнопелюстковий, має фіолетовий прапорець, рожевуваті весла і човник такого ж кольору або ж білуватий.

Щоб мати ранній зелений корм, весною вирощують мохату вику, її висівають восени разом з озимим житом. Рослина густо вкрита волосками.

Поширення

Лісова і лісостепова зони Молдови, України, європейської частини Росії та Західного Сибіру; передгірна і гірська зони Криму, Кавказу та Центральної Азії, та на півострові Камчатка.

Екологія

Зустрічається як бур’ян у посівах, рідше вздовж доріг, на покладах, сміттєвих місцях, в садах, виноградниках, від низовини до середнього поясу гір. Рослина порівняно холодостійка, морозостійка (витримує до -4 ... -6 ° С); вологолюбна, особливо у фазі бутонізації та цвітіння. До грунтів мало вибаглива. Проте для нього непридатні грунту перезволожені, важкі запливаючі, дуже легкі, низькородючі, кислі, солонцюваті.

Господарське значення

Одна з основних бобових культур. На корм використовується у вигляді зеленої маси, сіна, сінажу, силосу, трав’яного борошна, подрібнених зерен, зернового борошна. Ріст і розвиток, як і у інших однорічних зернобобових, краще протікають в травосумішах. За своєю природою сланкі бобові пристосовані до проростання з підтримуючими культурами. Віку зазвичай обробляють в суміші з вівсом, іноді з ячменем, рідко з пшеницею; на силос — з вівсом і соняшником, з кукурудзою, житом, райграсом однорічним; на насіння — з вівсом, ячменем.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів