Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Вишня садова

Вишня садова

Клас — дводольні рослини

Родина розові

Підродина сливові

Деревце або кущ цвіте трохи раніше від яблуні, до появи листків. Листки еліптичні, загострені, пилчасті, в бруньках складені вздовж. Квітки медоносні, завширшки до 2,5 см, на довгих квітконіжках, по 2—5 в простих зонтиках. Маточка одна, з вільною зав’яззю, яка розміщена на дні бокаловидного квітколожа. Тичинок багато, і вони прикріплені до краю квітколожа. Пелюстки білі. Плоди — соковиті кістянки, темно-червоні при дозріванні, з кулястою кісточкою. Корінь дає паростки.

Батьківщиною вишні вважається Чорноморське узбережжя Кавказу і Криму, звідки вона потрапила до Риму і розповсюдилася по всій Європі. Сучасна географія культури вишні звичайної обширна, а щорічні світові збори вишні становлять понад 2 млн. тонн. Вишня звичайна — чагарник або деревце висотою до 7 м з сімейства розоцвітих.

Кора стовбурів сіро-бура, листя черешкові, прості, еліптичні, загострені, по краях пилчасті. Квітки білі і рожеві, зібрані в невеликі суцвіття. Вирощування вишні Вишня - багаторічна деревна культура. Існують вишні, зростаючі як високе дерево у вигляді куща. Деревовидні формують одним стовбуром, і вони ростуть до висоти 4-5 м.

Кущовидні форми досягають З м висоти. Їх можна формувати одним, двома або трьома стовбурами. Основна відмінність вишні від інших плодових і ягідних культур в тому, що більшість сортів вишні самобезплідні, тобто квітки не можуть утворити плоди від запилення пилком своїх же квіток як би рясно вони навесні ні цвіли.

Для утворення плодів квітки обов’язково повинні бути обпилені пилком інших сортів. Ці сорти так і називаються сорти-запилювачі. Наскільки добре буде плодоносити вишня в саду, залежить і від того, як вибрано місце для її посадки. Вишня на одному місці росте і плодоносить довго — до 15-16 років, тому помилки, допущені при виборі місця і при посадці можуть призвести до слабкої врожайності вишні протягом всього її життя.

Вишня добре росте на легких супіщаних грунтах з реакцією грунту, близькою до нейтральної. Залягання грунтових вод має бути не вище 1,5 м.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів