Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Порятунок рідкісних рослин

Порятунок рідкісних рослин

Ботаніки всього світу вкрай стурбовані зникненням рідкісних видів рослин, які сьогодні, на жаль, зустрічаються в природних умовах все рідше.

Цьому сприяє і розширення зони землеробства, і зростання міст. Одним словом, умови для природного зростання рослини зникають, а з ними зникають і рідкісні види.

Однак практика Шотландії показує, що для того, щоб зберегти рідкісні види, необов'язково проводити складні наукові експерименти і програми по збереженню видів.

Нещодавно шотландські біологи провели кілька рейдів, щоб виявити, де ще зустрічається в природних умовах знаменита шотландська примула. Ще зовсім недавно цей квітку можна було зустріти практично у всіх регіонах країни, однак сьогодні ботаніки виявили її популяції лише у трьох районах дикої природи. І при цьому зробили дивне відкриття: шотландська примула зростає в 19-ти місцях на звичайних пасовищах, що належать місцевим фермерам, а також на садових ділянках.

На думку товариства по захисту рідкісних рослин Шотландії, це чудова новина - адже саме ці ніжні квіти з'явилися на присадибних ділянках і пасовищах, значить, у них є майбутнє.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів