Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Швидкорослі дерева - з генами кукурудзи

Швидкорослі дерева - з генами кукурудзи

Сибірське відділення Російської Академії наук оприлюднило результати селекції швидкозростаючих рослин.

Так, найближчим часом з'являться рослини, які поєднують у собі гени осики, тополі і кукурудзи.

Сибірський інститут фізіології та біохімії рослин працював над цим проектом не один рік. У результаті вченим все ж таки вдалося впровадити в генетичну структуру осики ген швидкого зростання, який є в кукурудзі. Подібна технологія була використана і щодо пірамідальної тополі.

Незважаючи на те, що тополя і осика вважаються найбільш швидко зростаючими деревами, вченим вдалося примусити їх рости набагато швидше. Так, вже за два роки з невеликого саджанця виростає доросле дерево, що як мінімум в 7-8 разів перевищує природну швидкість росту дерев цих видів. Розробка, на думку фахівців, допоможе активізувати використання в краї біологічного палива, яке буде значно швидше відновлюватися, ніж це відбувається зараз.

Для того, щоб почати плантаційне вирощування генно-модифікованих дерев, необхідно буде отримати низку дозволів. Тільки після цього такі дерева можна буде вирощувати дійсно в промислових масштабах.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів