Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Квіткові аромати будуть посилюватися

Квіткові аромати будуть посилюватися

До такого висновку прийшли французькі та іспанські ботаніки, вивчаючи реакцію рослин на підвищення середньорічної температури.

Так, оскільки аромати квітучих рослин являють собою засіб залучення запилювачів, захисту від шкідників та передачі інформації від однієї рослини до іншої, то підвищення температури (і, тим самим, підвищення активності самих рослин) буде сприяти посиленню кількості виділяються біогенних органічних сполук, які сприймаються нами як аромат.

На думку ботаніків, навіть збільшення середньорічної температури на кілька градусів як мінімум на 30-40% збільшить інтенсивність ароматів рослин. До такого висновку дослідники прийшли, вивчаючи відбуваються вже сьогодні процеси в рослинному світі.

Так, наприклад, вже доведено, що рослини передають за допомогою летючих сполук інформацію про травоїдних тварин та інших потенційні небезпеки. Саме тому рослини із заповідних куточків, де мінімальний рівень небезпеки для рослин, вважаються найбільш цілющими. Якщо ж активність ароматів у квітів буде підвищуватися, то й рівень стресу для рослин також буде постійно зростати.

Що ж стосується впливу на людину, то найгірше доведеться алергікам, інші ж люди зможуть насолоджуватися чудовими ароматами. Причому для того, щоб їх відчути, не доведеться принюхуватися.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів