Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Батарейка на кактусах

Батарейка на кактусах

Несподіване рішення запропонували французькі дослідники з НДІ ім.Паскаля французького Національного центру наукових досліджень.

Новий біопаливний елемент використовує вироблювану рослиною хімічну енергію для перетворення її в електричну.

Цей пристрій може працювати протягом всього часу, поки рослина жваво, таким чином, даний вид енергії можна вважати абсолютно екологічним і, головне, поновлюваним. Біопаливний елемент, розроблений французами, оснащений електродами, які використовують в якості палива кисень і глюкозу. Для того, щоб «батарейка» запрацювала, даний елемент імплантується в рослину. У рамках дослідження для цього використовувалися кактуси.

Дослідники довели, що чим більше активні в рослині процеси фотосинтезу (тобто, чим більше світла рослина отримує), тим більше ефективно працює нова 'батарейка'.

У перспективі подібні технології можна буде використовувати не тільки на рослинному матеріалі. Так, подібні досліди будуть проводитися і на предмет використання хімічних процесів, що відбуваються в людському організмі. У перспективі це означало б, що існує можливість застосування даних технологій для, наприклад, енергетичного підживлення кардіостимуляторів та інших життєво важливих для людини об'єктів.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів