Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Помідори обзаведуться новим геном врожайності

Помідори обзаведуться новим геном врожайності

У всякому разі, американські та ізраїльські генетики вже виявили ген.

Який, попри певному зміну може призвести до серйозної - у кілька разів більше звичайного - врожайності цієї рослини.

Причому в перспективі робота з цим геном дозволить не лише значно поліпшити врожайність томатів, а й інших культур.

Необхідно відзначити, що це відкриття має досить давню історію. Іще Чарльз Дарвін в 1876 році відзначив, що при схрещуванні різних біологічних видів нерідко з'являється більш життєздатний гібрид. Правда, природу цього ефекту генетики змогли пояснити, бодай частково, тільки зараз. Так, фахівці припускають, що варіантів два: або подібне схрещування дозволяє позбуватися від безлічі негативних генетичних мутацій, пов'язаних з постійним внутрішньовидових схрещуванням, або воно дозволяє активізувати певний ген, який в обох окремих видах перебував у «сплячому» стані. Втім, останнє дослідження показало, що друга версія значно ближче до істини, ніж перша.

На прикладі помідорів генетики показали, що для найбільшої плодючості рослина потребує активності гена, який відповідальний за синтез флорігена, білка, контролюючого утворення квіток. Причому активізація цього гена збільшує врожайність більше ніж на 60%. Якщо це відкриття буде прийнято на озброєння фахівцями сільського господарства, це зможе значно збільшити врожайність практично всіх квітучих рослин.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів