Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Секрет видоутворення гвоздик

Секрет видоутворення гвоздик

Тропіки - «колиска еволюції», оскільки саме в тропічному кліматі відбувається швидке видоутворення, заявляють вчені. Але Євразія може теж похвалитися швидким видоутворенням, і чемпіоном серед рослин у даному напрямку є гвоздика (Dianthus).

Біологи встановили, що за 6 мільйонів років після появи дикої гвоздики з’явилося близько 20 різних видів цієї рослини. А в наступний мільйон років - майже 300 видів (!). Причиною такого «вибуху» видозмін гвоздики вчені вважають заледеніння планети: перепад температур і сухість подобалися гвоздик. Крім того відокремлення рослин через клімат і важкодоступність територій так само призводять до прискорення видоутворення, що відбилося на розвитку цих рослин.

Ще один чинник появи різних видів гвоздик - літнє цвітіння. Відсутність конкурентів у період запилення благотворно впливає на збільшення чисельності популяції. Нагадаємо, що з 300 видів гвоздик тільки 6 «прописалася» в тропіках, інші ростуть у Євразії. Крім того, вивчивши «божественні квіти», вчені мають намір уважніше придивитися до Василька, смілка і астрагали - ці квіти так само мають потенціал високих темпів видоутворення.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів