Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Кімнатні рослини і екологія житла

Кімнатні рослини і екологія житла

Протягом всього еволюційного розвитку людина нерозривно пов'язаний з рослинним світом. Сучасний же міська людина відірваний від природи. І це ненормально. Подумайте тільки: лінолеум, фарба і лак, якими покриті стіни і меблі, пластик, паркет, синтетичні килими, телевізори, комп'ютери, телефони, телефакси, ксерокси і сканери - словом, все, чим оточив себе сучасна людина, що виділяють шкідливі хімічні речовини. Мало того, що кожне з цих речовин саме по собі і в окремо дуже шкідливо, вони ж ще перемішуються, утворюючи страшний для всього живого повітряний коктейль.

Що робити? Шукати допомоги у природи. Тобто постаратися оточити себе різними рослинами, які, активно вбираючи все шкідливе, ще й виробляють кисень і сприятливо впливають на людину своїм біополем. І тут дуже важливо правильно підібрати потрібні кімнатні рослини, щоб максимально убезпечити себе і своїх близьких.

У сучасних панельних будинках із залізобетону вологість повітря набагато нижче норми - майже як у пустелі. І тут на допомогу може прийти унікальна рослина, здатне перетворити пустелю на оазис - циперус. Він сам дуже любить вологу, тому горщик із ним ставлять у піддон із водою. До речі, такі піддони з будь-якими вологолюбними рослинами добре мати в усіх кімнатах - вони чудово впливають на стан повітря. Водно-газовий обмін у помешканні покращують антуріум, маранта, і монстера.

Співробітники Американського агенства по аеронавтиці і космічним дослідженням (НАСА) з'ясували, хлорофітум, плющ, хризантема і алое є високоефективними очисниками повітря.

Багато кімнатні рослини мають фітонцидними (бактерицидними) властивостями. У приміщенні, де знаходяться, наприклад, цитрусові, розмарин, мирт, хлорофітум в повітрі міститься значно менше мікробів. А частки важких металів, які теж є в наших квартирах, поглинають аспарагуси.

Немає потреби говорити про те, як погано почуває себе людина в задушливому приміщенні. Причому справа тут не в браку кисню як такого, катастрофічно бракує його негативних іонів, кількість яких, до речі, швидко зменшується, коли в кімнаті працює телевізор або комп'ютер. Але виявляється є кімнатні рослини, які виділяють такі ж іони, роблячи повітря свіжим і легким для дихання. Це хвойні (кипарис, туя, криптомерія). Їх можна виростити удома з насіння, обестечів в квартирі целеблий мікроклімат, оскільки вони мають ще й фітонцидними властивостями.

Бажано щоб у домі був хоча б один кущ герані. Герань не тільки мух відганяє, але й дезінфікує та дезодорує повітря. А те, що герань допомагає при головному болю і здатна виганяти з дому злих духів та іншу погань, відомо ще з давніх-давен.

Але, мабуть, краще всього підтримує і коригує біополе людини троянда. Недарма її називають царицею квітів. Кущик кімнатної троянди допоможе вам позбавитися від зайвої втоми і дратівливості. Особливо ефективно вплив троянди тоді, коли в тій же кімнаті ростуть базилік, тархун (естрагон) і м'ята-меліса. У цьому випадку замість міського хімічного повітряного коктейлю у вашій кімнаті буде майже цілюще повітря.

А ще настійно радимо вирощувати в горщиках цибулю і часник, причому бажано побільше. Крім того, що ці рослини дезинфікують повітря, вони ще й значно покращують сон. Особливо рекомендується мати їх у своїй спальні тим, хто схильний до різних кошмарних сновидінь.

Корисно мати у своєму кімнатному садку карликовий гранат (він стимулює імунну систему людини), алое та всю ту зелень, яку з задоволенням споживаємо влітку: петрушку, селеру, кінзу й кріп. Це той нормальний мінімум рослин, який бажано мати кожному, хто хоч трохи піклується про себе і своїх рідних.

Ці рекомендації не є жорстким правилом. Ви цілком можете вибирати будь-які інші вподобані вам рослини. І будьте впевнені, що якби якась рослина негативно впливало на самопочуття людини, люди давно б це помітили і вивели небажаного сусіда зі свого будинку. Живе, здорове рослина завжди приносить у ваш будинок приємні відчуття, створює строкаті куточки і зелені острівці для відпочинку, наповнює ваш будинок пахощами екзотичних чудасій, пробуджує у вашому серці ніжні почуття і приємні відчуття.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів