Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Мова рослин

Мова рослин

Суворі господи

    Алоказія говорить про деяку свавільно - варто лише поглянути на незвичайну форму її листя. Їх блиск і виразні яскраві прожилки створюють враження чогось строгого, ще більше воно підсилюється завдяки темно-зеленому кольору листя. Зазвичай листя нечисленні, що підкреслює строгий респектабельний вигляд цього представника сімейства ароїдних. Подібне враження робить і драцена. Дуже виразні її загострені на кінцях листя. Проте, ще більше звертає на себе увагу її прямий стовбур, що говорить про щось стрімке й енергійному. Ця сувора спрямованість підкреслюється також відсутністю листя у нижній частині стовбура. Листя драцени такі ж блискучі, як у алоказії, але більш вузькі й подовжені. Особливо вузькі й блискучі листки у драцени облямованої. Рослини, подібні алоказії або драцену, допомагають створити атмосферу строгості й прямолінійності.

 Благородне суспільство

 Приємно, коли навколо красиво, тому ми любимо прикрашати своє життя, якщо надається така можливість. Рослини не випробовують ніяких почуттів, але серед них є красуні, які цілком могли б пишатися цим. Фаленопсис є однією з найбільш популярних орхідей. Його витончені ніжно-білі або рожеві квіти не можуть не привернути до себе уваги. Подібно балерині, тріпотять, злегка погойдуючись, його повітряні суцвіття над темно-зеленими листям, від яких виходить відчуття спокою. Наскільки тендітні й повітряні його квітки, настільки міцно і надійно виглядають листки: все це нагадує якийсь незвичайний витончений танець.

Більш жваво й навіть трохи легковажно виглядає глоріоза. Її великі яскраві квітки говорять про гарячий південному темпераменті. Червоні довгі пелюстки з жовтим підставою нагадують якийсь святковий феєрверк. Південна поривчастість і пристрасність виражається в нестримному прагненні її пагонів нагору: вони чіпляються вусиками за будь-яку опору - і ще помітніше стає краса вигадливих квітів. Глоріоза любить підійматися по стеблах і стовбурах інших рослин - щоб вони, повалені, виявлялися в її ніг і ніщо не затьмарювало б її пишноти.

 Урочистий хор

 Великі круглі суцвіття гортензій справляють враження чогось простого і ясного, у них немає нічого показного й пишномовного. Чим більше рослина й суцвіття, тим сильніше відчуття щедрості й широти натури. Колекція квітучих гортензій є завжди як би запрошенням до свята. Так, якщо як слід вслухатися й придивитися, здається, що можна почути радісні голоси цих квітучих куль. Звичайно, як тут не згадати троянди. Оспівані поетами, оповиті романтичним ореолом, вони нікого не залишать байдужим. Навряд чи знайдеться хоч один закоханий, який не спробував з їхньою допомогою висловити свої почуття. Правда, при цьому доводиться стежити, щоб не поранитися об їхні гострі шипи. Особлива чарівність трояндам надає аромат. Він може бути дуже різним. Справжньою поемою можна вважати один з найвідоміших сортів троянди 'Gloria dei'. Останнім часом квіткарі вивели також запашні сорти й серед горшкових троянд. Воістину прекрасне видовище являє собою сад із квітучими трояндами. Блукаючи між їх кущів, відчуваєш себе так, ніби ти правитель якогось маленького королівства. Композиція із прекрасних горшкових троянд виражає очікування літа й звучить як пісня про мир і любов.

 Спокійні особи

Бувають люди, які майже завжди рівно і спокійно, вони скромно живуть поруч з нами, і ми іноді майже не помічаємо їх. Проте варто їм зникнути, і ми сумуємо, нам не дістає їх. Так само скромний і милий екзакум. Його дрібні блискучі листочки тісняться один до одного, наче бояться самотності. Маленькі блідо-блакитні квіти теж скромні, і тільки аромат, схожий на аромат конвалії, звучить трохи голосніше.

Скромні люди найкраще почувають себе поруч з кимось, адже самі вони, як правило, не дуже говіркі. Те ж саме можна сказати, наприклад, про примула. Вони ростуть у нас в саду або в квартирі, як би підтверджуючи девіз 'Разом ми сильні'. Їх яскраві суцвіття представляють цілий хоровод фарб. Однак їхнім девізом є також і скромність: про це говорять проста форма їхніх квітів, трав’янисті листи й невисокий стебло.

Умиротворена «недотрога»

Деякі з тих, кого ми вважаємо скандалістами, насправді цілком товариські й гарні люди: варто тільки зійтися з ними ближче. У деяких, наприклад, відразу помітно, наскільки далеко заходить їх буркотливість і дратівливість. Хтось випускає шипи, тільки якщо зачепити його хворе місце. Кактус або молочай уже з першого погляду вимагають до себе уваги і поваги: згадайте, наприклад, ехінокактус. Набагато небезпечніші ті, хто завдає удару нишком. Приблизно так само можна сказати і про ананасі т.п. Ці маленькі добродії не дозволяють із собою жартувати. Вони відразу дають досить сильно відчути, якщо щось не по них. Тут знову стає ясно, що кожній рослині потрібне особливе звернення, і кожна рослина, розмовляє на своїй власній мові. Рослина - це теж, в деякому роді, особистість, і до нього треба ставитися так само серйозно. Якщо ми будемо уважні до наших зелених друзів, вони неодмінно віддячать і порадують нас.

 

http://ремонт-автостекол.kiev.ua/
 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів