Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Цікаве / Розподіл найголовніших органічних речовин в рослинах

Розподіл найголовніших органічних речовин в рослинах

Білкові речовини зустрічаються всюди, де розміщуються живі рослинні клітини. Чим молодші рослини або їх частини, тим більше в них протоплазми, а отже, і білкових речовин. їх багато в насінні, бруньках, ростучих молодих пагонах, в молодих корінцях, особливо в їх кінчиках, а також у клітинах зелених листків, багатих на пластиди. І навпаки, частини рослини, що закінчили свій ріст, містять менше білкових речовин; їх не буває, звичайно, у відмираючих органах рослини, клітини яких втрачають вміст.

Крохмаль, цукор і жир ми знайдемо завжди у великих кількостях в органах рослин, що служать як би складами. За кількістю частіше переважає крохмаль. Але як цукор, так і жири поширені в природі і часом скупчуються у великих кількостях (наприклад, сахароза в цукровій тростині і цукрових буряках, олія в насінні олійних рослин). В бульбах, м'ясистих коренях, стеблах, цибулинах, насінні — всюди ми маємо запаси поживних речовин.

 

 

Інші публікації

Рослини в нашому житті
Цікаве про рослини
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів