Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Т» / Товстянка звичайна

Товстянка звичайна

Товстянка звичайна

Невелика багаторічна трав'яниста рослина висотою до 15 см. Листя зібрані в прикореневу розетку, верхня платівка аркуша покрита маленькими клейкими залозками. На квітковій стрілці (стеблі) розташовані одиночні пониклі квітки з фіолетовим віночком.

Вид, що знаходиться під загрозою знищення.

Болотний вид з широким ареалом. На Україні зустрічається нечасто в Карпатах і в Прикарпатті, Західного Поділля (Кременець), на Поліссі, в Лісостепу (на території Львівської — околиці м. Броди, Тернопільської, Хмельницької областей.

Росте на сирих схилах і мохових болотах. Цвіте з травня по серпень. Цінне для науки комахоїдна рослина. Ареал його на Україну сильно скорочується внаслідок знищення місць існування.

Охороняється у всіх європейських країнах. Необхідна організація заказників в найбільш репрезентативних місцях і спостереження за станом популяцій.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів