Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Тирлич жовтий

Тирлич жовтий

Вид, що знаходиться під загрозою зникнення.

Середньоєвропейський високогірний вид. На Україні зустрічається тільки в Карпатах. Відомо кілька середовищ існування в субальпійському поясі: гірський масив Чорногора (гори Шешул, Піп Іван), хребет Свидовець (гори Крачуняска, Рогнеска Апшінецька), наводиться також для Горган (гори Попадя, Сі-Вуля, Стримба), Боржавських полонин і Мармароських Альп. У багатьох раніше відомих місцях останнім часом ботаніками рослина не виявлено.

Зростає окремими невеликими групами переважно в заростях сосни муго, дюшекії зеленої (лелич). Віддає перевагу грунту, що містять вапно. Цінна лікарська рослина. Природні запаси практично повністю вичерпані внаслідок систематичного збору як лікарської сировини.

Вид внесено до «Червоної книги України». Необхідна повна охорона. Решта зарості потрібно використовувати як насіннєву базу для більш інтенсивного введення рослин в культуру.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів