Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Тирлич

З більш ніж 850 видів тирлича, які ростуть майже на всіх континентах, на Україну відомо 16. Більшість наших тирлича - гірські рослини.

У тирлича складна біологія розмноження. Вони вимогливі до грунтів і більшість видів є мікоризні, що дуже ускладнює їх розмноження в культурі. Одна з характерних особливостей тирлича — швидка реакція на зміну температури та освітлення. Заслонені невеликою хмарою, що часто буває в горах, квіти починають закриватися, при виході сонця з-за хмари вони знову розкриваються. Квітки реагують на сейсмічні коливання і рух повітря (вітер). Культурі практично не піддаються. Ці особливості роблять тирлича цінними для науки видами.

У більшості країн Європи, де прийняті закони про охорону рослин, всі види тирлича взяті під охорону. На території України необхідно взяти під індивідуальну охорону кілька видів.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів