Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Т» / Технічні та промислові рослини Кавказу

Технічні та промислові рослини Кавказу

Багато технічних і промислові рослини з успіхом вирощуються на Чорноморському узбережжі. Сюди відносяться високоцінні сорти тютюну, різноманітні ефіроолійні культури — герань, лаванда, камфорний лавр, тубероза, а також прядильні, мочалістие і ворсільние — рами, люффа, черсак.

Виростають Ейка — дерево, багате гутаперчею; тунгове дерево, плоди якого використовуються для добування лакофарбового масла; корковий дуб, використовуваний для отримання пробки. Евкаліпти — величезні, швидкорослі дерева — розводять для осушування боліт, як дубильні рослини, для отримання цінної деревини, а бамбуки йдуть для виготовлення меблів, на радіощогли, на виготовлення паперу і для багатьох інших цілей.

Поряд з вирощуванням високоцінних культур, у багатьох місцях Грузії та інших республіках Кавказу в гористих місцевостях, а також у Колхідській низовині та в долинах річок здавна вирощується кукурудза. Передовики сільського господарства збирають понад 100 ц зерна з гектара. Вирощування кукурудзи на силос має в цих районах дуже важливе значення у поліпшенні кормової бази для тваринництва, особливо в зимовий час.

Вивчення ботаніки приводить до висновку, що рослина постійно знаходиться у взаємодії з навколишнім його середовищем, що воно будує себе з умов навколишнього середовища, що рослини походять від спільних предків і утворюють єдину живу природу.

Світ рослин нескінченно різноманітний, і організми перебувають між собою в дуже складних взаєминах.

Знання про рослини, придбані при проходженні курсу ботаніки, необхідні для вивчення спеціальних рослинницьких наук.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів