Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Т» / Тичинки і маточки

Тичинки і маточки

Тичинки і маточки — найбільш важливі частини квітки, тому вони захищені від висихання і коливань температури листочками, званими оцвітиною. Оцвітина частіше буває подвійний, тобто складається із зелених чашолистків, що утворюють чашечку, і забарвлених пелюсток, що утворюють віночок. У деяких рослин

(Буряк, конопля) всі листочки оцвітини мають зелене забарвлення; такий оцвітина називається простим, чашечковідним.

У інших рослин (тюльпан, лілея) простий оцвітина буває венчіковідний, тобто складається з листочків, пофарбованих у яскравий колір. Зелене забарвлення чашечки говорить про те, що, крім виконання захисної ролі, зелена філіжанка здатна до фотосинтезу, тобто підсилює живлення квітки.

Яскраве забарвлення віночка (біла, червона, помаранчева, жовта, блакитна, синя, фіолетова) робить квітки помітними, що кидаються в очі, і тому віночок не тільки захищає внутрішні частини квітки, а й залучає до квітки запилювачів — комах, що переносять пилок з квітки на квітка.

Комахи залучаються до квіток також запахом ефірних олій, які містить у собі більшість рослин. Такі саме квіти, яскраво забарвлені або ароматичні, мають в собі нектарники, що виділяють солодкий сік, що збирається по крапельок комахами. Деякі комахи, наприклад бджоли, збирають також пилок, яку приносять на своїх ніжках у вулик у вигляді жовтуватих грудочок, званих пергою.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів