Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Тютюн

Тютюн

Тютюн (Nicotiana tabacum) Це в основному однолітні трави, зрідка багаторічні трав'янисті рослини, але зустрічаються також чагарники. Квітки з трубчастим воронковидним або дзвінковим великим віночком. У запиленні тютюну в Америці беруть участь колібрі. Плід — яйцеподібна, 2-4-профільна коробочка, наповнена численними дрібними сітчасто-крапковими насіннями. Рослини з важким неприємним запахом. Багато видів роду містять нікотин і інші токсичні алкалоїди. У всіх країнах, де живуть дикоростучі тютюн, неодноразово спостерігалися випадки отруєння їхніми листами і молодими втечами домашніх тварин. Тютюн вирощували в Америці задовго до відкриття її європейцями. У Європу тютюн завезли наприкінці XV і в першій половині XVI ст. і спочатку вирощували як декоративну і лікарську рослину.

Тютюн махорка (N. rustica) Листя махорки використовують не тільки для паління, але вони також є основною сировиною для одержання лимонної кислоти, нікотину і нікотинових медичних препаратів — нікотинової кислоти (вітамін РР), нікотин-сульфату, який ефективно застосовують для боротьби з сільськогосподарськими шкідниками.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів