Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ш» / Шовковицеві (родина)

Шовковицеві (родина)

Клас — дводольні рослини

До цієї родини належить багато тропічних і субтропічних дерев і кущів, а також трав'янистих рослин з виткими або прямостоячими стеблами, поширених у помірному кліматі. До перших належить шовковиця, супліддя якої їстівні, а листки використовуються для вигодовування шовковичної гусені, а також, смоківниця, або інжир, супліддя якої — винні ягоди, вживаються в їжу. Ці дерева поширені на півдні країн СНД і особливо на Кавказі. Деякі тропічні рослини з родини шовковицевих багаті на молочний сік і каучук.

До шовковицевих належать також хміль і коноплі. Це трав'янисті рослини з виткими або прямостоячими стеблами. Листорозміщення супротивне. Листки з прилистками, пальчастолатеві у хмелю і пальчастоскладні у конопель.

Рослини дводомні, з дрібними зеленими квітками. Оцвітина чоловічих квіток складається з п'яти зелених або жовтуватих листків, проти яких розміщується п'ять тичинок. Квітки жіночих екземплярів не мають оцвітини, замість неї — згорнутий приквіток, що містить в собі маточку (з верхньої зав'язі і двох ятковидних приймочок). Плід — горішок.

Коноплі вирощуються для одержання волокна та олії. Чоловічі екземпляри називаються плоскінню; квітки зібрані у волотисте суцвіття. Жіночі екземпляри (матірки) міцніші і більше облистнені; квітки в них утворюють колосовидні суцвіття, що сидять у пазухах листків. Індійські коноплі містять в собі дурманну речовину — гашиш. До конопель подібний хміль, витка рослина, яка містить в своїх «шишечках» лупулін — цінну речовину для пивоварного виробництва. Шишечки утворюються з головчастих жіночих суцвіть.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів