Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Степова зона

На півночі межа степової зони проходить через північну частину Україна, Курську, Орловську, Тульську, Тамбовську і Горьківську області і далі, через південну частину Пермської області, заходить за Урал і простягається по Західному і Східному Сибіру, ​​аж до кордону з Китаєм. На півдні степова зона доходить до берегів Чорного, Азовського і Каспійського морів, захоплює Північний Кавказ, Південне Поволжя і заходить за Урал.

Перехід від лісової зони до степової відбувається через лісостеп. Останню можна розглядати як початок степу і яка тягнеться приблизно вздовж північного кордону чорнозему. Для лісостепу характерні злегка похилі, хвилясті рівнини, порізані ярами.

Грунти лісостепу є перехідними від дерново-підзолистих і сірих лісових до типових чорноземів. Для лісостепу характерні діброви, в яких переважає дуб, але зустрічаються також ясен, липа, осика, клен, береза, верба. До Уралу і далі дуб змінюється березою.

Підлісок складається з чагарників і дрібних дерев ліщини, бруслини, горобини, вільхи, крушини, вовчого лика, жимолості, ожини, шипшини, бузини, калини. З дерев зустрічаються дикі яблуня та груша, які на сході доходять до Волги.

У лісах трапляються іноді і хвойні: ялина, ялиця, модрина, але вони нетипові для лісостепу. Соснові ліси подекуди розташовуються уздовж річок на піщаних грунтах.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів