Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Сухі плоди

До сухих розкривним плодам відносяться листівка (живокости), боб (бобових), стручок (хрестоцвітних), коробочка (маку, бавовнику, дурману, куколя). Листівка і біб подібні між собою. Це одногнездная, багатонасінні плоди, але листівка розтріскується по одному шву, а боб зазвичай по двох. У рідкісних випадках боб зовсім не розтріскується, наприклад у конюшини та еспарцету.

Стручок хрестоцвітних — багатонасінних подовжений плід, що складається з двох гнізд, розділених помилкової перегородкою, як, наприклад, у капусти. Скорочений стручок називають стручочки (пастуша сумка).

Коробочка — багатонасінних, одногнездная або багатогніздна плід, що утворюється з декількох плодолистків; розкривається шляхом розтріскування на стулки або зубчиками, кришечкою або отворами або зовсім не розкривається.

До сухих плодів відносяться ще дробові плоди, що походять з двугнездной або багатогніздна зав'язі, що розпадаються при дозріванні на окремі односемянние плодики (двусемянка моркви, двукрилатка клена, чотири горішка губоцвітих, стручок редьки дикої).

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів