Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «С» / Сон-трава велика

Сон-трава велика

Сон-трава велика

Багатолітня трав’яниста рослина. Квітки одиночні, як і в попереднього вигляду, діаметром до 7 см, зовні з ясно-фіолетовими шовковисто-волосистими листочками, листя тричі перисто-розітнуте. Вся рослина густо опушена шовковистими жовтуватими волосками.

Рідкісний вид.

Європейський зникаючий лісовий вигляд. На Україні зустрічається дуже рідко: у Львівській обл. (у с. Стінка Золочевського р-ну, на сухих сонячних схилах гір Лисою і Святою, Білою і Жуліцкою),в Одеською (м. Котовськ), Черкаською (с. Велика Яблоновка Смелянського р-ну) областях. На початку XX ст.. І. І. Шмальгаузен і А. С. Роговіч вказували на зростання цього вигляду в околицях Києва — на Байковій горі. Але з тих пір він у вказаних місцях не попадався.

Квітне з березня по травень. Вигляд з яскраво вираженими декоративними якостями. Необхідна повна охорона всіх місць зростання і заборона збору рослин.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів