Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Р» / Розвиток складних суцвіть

Розвиток складних суцвіть

З простих суцвіть розвинулися суцвіття складні. Волоть (тонконога, вівса, бузку) можна вважати складною пензлем. Султан, або колосовидних волоті а (тимофіївки, лисохвоста), легко виводиться зі звичайної волоті, у якої всі гілочки укоротилися і квітки сидять скупчено біля головної осі пагона.

Складний парасольку (моркви та інших зонтичних) виник з простого парасольки, у якого на променях першого порядку з'явилися вторинні парасольки (зонтічкі). У складному парасольці при підставі променів першого порядку часто буває помітна обгортці з приквітків, а при підставі вторинних зонтічков — обверточка, що утворилася з приквіточки.

Складний колос злаків (жита, пшениці) виводиться з простого, якщо взяти до уваги, що квітки сидять не прямо на головній осі пагона, а на його розгалуженнях, які утворюють колоски. Сергійко (ліщини, берези) також складне суцвіття, схоже на султаном, але з гнучким тонким стрижнем, свешивающимся вниз. Щитковидні мітелки (калини, горобини) також складне суцвіття.

До певних суцвіттям відносяться розвилці (гвоздики, куколя), завиток (медунки, бурачника) і звивина (гладіолуса, гравілату).

У них порядок розпускання квіток прямо протилежний в порівнянні з квітками невизначених суцвіть, тобто першим розпускається верхівковий квітка, що сидить на главнойосі.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів