Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Розмарин

Батьківщина цього вічнозеленого чагарнику, що росте до 1-2 м у висоту, — Середземноморський регіон. Прості узколінійні листя його містять ефірну олію. Квіти — блідо-лілові.

Сіра, груба кірка покриває стовбур і самі старі гілки. Завдяки розмірам і красивою корі розмарин відмінно підходить для формування бонсай. Але його не рекомендують новачкам, тому що потрібен певний досвід, щоб його виростити.

Розташування бонсаї: рекомендується світле, сонячне місце. Влітку потрібно винести розмарин на свіже повітря, взимку рослина може перебувати в приміщенні, де не топлять, якщо там досить висока вологість повітря.

Грунт для бонсаї: змішують глинистий гранулят, пісок і пікіровочную землю в рівних частках. Раз на два роки обрізають коріння, а грунт наполовину міняють.

Полив бонсаї: потрібно досить зволожувати грунт. Більша частина коренів може відмерти, якщо буде дуже волого. Вода з водопроводу підходить для поливу.

Добриво бонсаї: раз на три тижні удобрюють розмарин з березня по вересень, взимку підгодовують, тільки якщо температура приміщення піднімається вище 16 ° С.

Формування бонсаї: для формування мініатюрного дерева підходить відмінно. Можна отримати будь-які японські стилі бонсай. Цілеспрямованої обрізанням можна отримати тільки метлообразний стиль, інші за допомогою дроту і як можна раніше. Однорічні пагони фіксують дротом, натяжними пристроями більш старі втечі. У залежності від положення гілки в кроні, її обрізають до 1-3 см, коли пагони виростають до 5-10 см. Щоб молоді рослини зміцніли в процесі росту, їх обрізають, коли втеча виростає до 15 см. Якщо гілки не зміцніли, їх не турбують.

Купівля рослин: для розмноження розмарину використовують черешки. У квіткових магазинах можна купити молоді рослини. Так як рослини важко звикають до нових умов і можуть легко загинути, не потрібно їх викопувати з природного грунту. У дендрологіечскіх розплідниках купують більш старі рослини. Сформований бонсай майже нереально знайти в спеціальному магазині.

Шкідники і хвороби: шкідники не вражають розмарин лікарський.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів