Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Р» / Рицина, або касторове дерево

Рицина, або касторове дерево

Клас — дводольні рослини

Родина молочайні

До родини молочайних належить південна однодомна рослина рицина, або касторове дерево, що вирощується на півдні у вигляді трав'янистої рослини ради цінної касторової олії, використовуваної не тільки в медицині, але і для змазування точних механізмів, а також в лакофарбовій промисловості. Рицина — велика (понад 1 м) рослина, яка вирощується на полях як однорічна рослина. Стебло голе, має гілки, покрите восковим нальотом. Листки великі, пальчастороздільні, черговорозміщені.

Іноді стебла і листки бувають червоні від антоціану. Суцвіття— китиця, що має на собі напівзонтики чоловічих і жіночих квіток. Останні розміщені вище на пагоні, а чоловічі квітки нижче. Плоди — тригранні коробочки, вкриті шипиками. Насінини великі, блискучі, різнобарвні, містять 50—60% цінної невисихаючої олії.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів