Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Плауноподібні /Lycopodiophyta/

Рубрика „ Плауноподібні“

Представлені багаторічними трав’янистими, вічнозеленими рослинами, невеликими за розміром, які зустрічаються переважно на суші (окремі види зростають у водному середовищі). Плауноподібні мають розвинене кореневище. Галуження їх пагонів анізотомічне. Верхівки пагонів мають обмежений ріст.

Стебло переважно плагіотропне, часто повзуче, іноді вкорочене або висхідне. Воно покрите дрібними лускоподібними листками, що називаються філоїдами. В окремих груп листки видовжені, лінійної форми. Спорангії розвиваються в пазухах листків, які утворюють уздовж стебла спороносні зони, або зібрані в спеціальні спороносні колоски – стробіли. В життєвому циклі переважає спорофіт.

Серед Плауноподібних зустрічаються і ізоспорові й гетероспорові види. Перед утворенням спор відбувається мейотичний поділ, тому спори мають гаплоїдний набір хромосом. У ізоспорових видів із спор найчастіше проростає нитчастий гаметофіт – заросток, на якому розвиваються жіночі архегонії та чоловічі антеридії.

Він є напівпідземним або надземним, м’ясистим, 2-20 мм завдовжки. Гаметофіт є двостатевим і веде сапрофітний або напівсапрофітний спосіб життя. Запліднення відбувається при наявності води. З заплідненої яйцеклітини розвивається невелика за розмірами зародкова рослина нового спорофіта.

Сучасні Плауноподібні представлені невеликим числом видів і їх поділяють на два класи: клас Плаунові та клас Молодильникові. До першого належать види родів Плаун (п. булавовидний, п. колючий), Лікоподіелла, Баранець, Діфазіаструм (д. стиснутий). До другого належать молодильник озерний, види родів Селягінелла та Плаунок.

  • Баранець звичайний
    Багатолітня спорова рослина із стеблом, що підводиться, густо покритим дрібними лінійними гострими листками. Вид, чисельність популяцій якого різко скорочується. Вид з широким ареалом....
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів