Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «П» / Пеніцил, або китичник

Пеніцил, або китичник

Пеніцил, або китичник, часто .зустрічається разом з мукором на вологому хлібі, фруктах, варенні, чорнилах, овочах і т.д. Він має вигляд білого павутинистого нальоту, а пізніше набирає зеленуватого або голубуватого відтінку. В мікроскоп у пеніцилу видно багатоклітинні гіфи, від яких де-не-де піднімаються вгору ніжки (конідієносці), що закінчуються гіллястими китичками; від останніх відчленовуються дрібні спори — конідії, які легко розносяться течіями повітря. З них виростають нові пеніцили. З деяких видів пеніцилу добувають цінний препарат пеніцилін, що широко застосовується в медицині гнійно-запальних процесах.

Часто зустрічається й інша плісень — аспергіл, що відрізняється від пеніцилу тим, що на верхівці одноклітинного конідієносця вія має на кінці здуття, від якого в усі боки розходяться видовжені клітини; від останніх відчленовуються ланцюжки конідіослор, які розносяться течіями повітря.

Пеніцил та аспергіл мають часом також плодові тіла, в яких достигають сумки і сумкоспори.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів