Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «П» / Прикріплення до квітколожі

Прикріплення до квітколожі

Чашолистки, пелюстки, тичинки і маточки прикріплюються до квітколоже, яке є укороченим стеблом. Нижня міжвузля цього стебла часто подовжується і перетворюється на квітконіжках, що квітка прикріплюється до рослини. Іноді квітконіжки бувають вкорочені, і квітки тоді називаються сидячими.

Квітку можна розглядати як скорочений пагін, пристосований до запилення, запліднення і утворення плодів і насіння. Листя цієї втечі видозмінилися і перетворилися на чашолистки, пелюстки, тичинки і маточки, що сидять на загальних квітколоже.

Тепер розглянемо будову окремих частин квітки. Квітка називають правильним, коли всі однорідні частини квітки (чашолистки, пелюстки) мають однакову форму і величину і коли через квітку можна провести подумки дві або кілька площин симетрії, тобто площин, що поділяють квітку на рівновеликі частини (квітка жовтцю, суріпиці та ін .).

Неправильним квіткою називають таку квітку, у якого всі однорідні частини мають неоднакову величину і форму. Через неправильний квітку можна провести тільки одну площину симетрії, що розділяє квітка на дві рівновеликі частини (квітка гороху, шавлії та ін.)

Чашечка буває свободнолістная і сростнолистная, про що можна судити за здатністю чашолистків відділятися один від одного.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів