Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «П» / Проростання живого насіння (Кисень)

Проростання живого насіння (Кисень)

Кисень повітря необхідний для дихання, яке особливо енергійно відбувається при проростанні насіння.

Велика частина насіння проростає як на світлі, так і в темряві. Проте насіння омели — паразитного для дерев рослини, а також жовтцю отруйного проростають тільки на світлі. Проростання тютюну, цибулі, тонконога, моркви, березки прискорюється на світлі. Насіння щириці та амаранту проростають тільки в темряві.

Проростання насіння деревних (лісових і плодових), а також трав'янистих рослин відбувається значно енергійніше, якщо насіння піддати стратифікації, тобто збереження їх в осінній та зимовий періоди в ящику з вологим піском, закопаним у землю, насіння при цьому перешаровуються піском. Дія низьких температур на насіння призводить згодом до більш енергійному їх проростання.

Сприятлива дія на проростання насіння робить також повітряний обігрів насіння і теплова сушка. Даний захід перериває період спокою насіння, що має велике значення, коли проміжок часу між збиранням врожаю і посівом озимих рослин занадто короткий, наприклад в північних районах.

Тільки від насіння доброго для даних умов сорти можна отримувати високі і стійкі врожаї. Також і посівні якості насіння відіграють у цьому відношенні важливу роль.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів