Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Осока повисла

Осока повисла

Осока повисла, або висяча — Carex penduia Huds = С. maxima Scop

У тінистих сирих лісах, біля струмків в теплоумеренной зоні і  середземноморської області Південної Європи, Карпат, Криму, Кавказу, Малої Азії та Північної Африки.

Дуже витончена, густодерниста рослина висотою 70-150 см. Листки сизо-зелені шириною 8-16 мм, плоскі. Має 4-7 циліндричних колосків довжиною 5-15 см. Маточкові колоски на довгих ніжках, що схиляються. Цвіте в кінці весни. Рекомендується посадка в захищеному від зимових вітрів місці в півтіні. Застосовується для одиночних посадок і створення бордюрів уздовж доріжок. Прекрасна поодиноко у води або в сухих струмках, так, щоб виконувалися суцвіття. Можна використовувати при складанні сухих букетів. Група культивування II, III. Осока повисла часто буває у нас у продажу, але в Підмосков'ї стабільно не зимує, тому що росте в областях, що відносяться до 8 зоні. Численні спроби любителів виростити її в саду стійких позитивних результатів не дали.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів