Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Мохоподібні

Мохоподібні

Мохоподібні — автотрофні організми з добре розвинутими хлоропластами. У порівнянні з водоростями та іншими нижчи­ми рослинами — це організми, що пристосувалися переважно до (наземного способу життя. Воїни ростуть на болотах, мокрих лу­ках, в гущавинах лісів, а якщо іноді і оселюються в більш су­хих місцях, наприклад на каменях, корі дерев, то використо­вують вологу в періоди дощів. Багато з мохоподібних, як і лишайники, добре переносять посуху, впадаючи як би в стан анабіозу (прихованого життя).

Величина мохів не перевищує 20—30 см, а звичайно коливається від 5 до 15см. У деяких мохоподібних, наприклад у маршанції, тіло не диференційоване на органи, а складається з плоскої лопатевої форми слані, що прикріплюється до землі ризоїдами. У листяних мохів розвиваються стебла і дрібні листки. Корені у мохів не розвиваються. Мохоподібні підрозділяються на п'ять класів, ми розглянемо в дальшому лише кількох представників порядку сфагнових і порядку зелених мохів.

Мохи, як і лишайники, оселяються першими на неродючих грунтах і скелях. Вони затримують пилуваті частки грунту та вологу і сприяють нагромадженню перегною, на якому селяться інші, більш вимогливі рослини.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів