Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Модрина польська

Модрина польська

(Сімейство соснові)

Дерево до 30 м висотою з хвоєю, що обпадає на зиму. Жіночі шишки дозрівають на першому році до кінця осені і не обпадають декілька років.

Зникаючий вид.

Ендемік Карпат. Зустрічається у межуючих з країнами СНД районах Польщі, Чехії, Словакії та Румунії. У країнах колишнього СРСР відомий лише з декількох пунктів Карпат: гірські ліси Горган на території івано-франківською (урочище Манява), Закарпатською (заповідник Кедрін) областей і в Чернівецькій обл. (у культурі).

Зростає в горах, зазвичай в хвойних лісах, утворюючи змішані, рідше чисті насадження, на свіжих, добре дренованих кам'янистих ґрунтах. Коштовний для науки вигляд. Декоративне дерево, смолонос. Вигляд внесений до «Червоної книги України». Охороняється в заповіднику «Кедрін» у  верхів'ї р. Тересва Закарпатської обл.

Необхідно виділити всі ділянки із зростанням модрини польською в заповідники, підсилити заповідний режим в існуючих заповідниках і повсюдно заборонити вирубування.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів