Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Морозник чорний

Морозник чорний

Морозник чорний

Морозник чорний — Нelleborus niger L.

У природі цей вид зустрічається від південної Німеччини до Югославії, де росте в гірських лісах.

Один з найкрасивіших і популярних видів. Вічнозелений багаторічник до 30 см заввишки. Квітки у нього дуже великі, зазвичай до 8 см в діаметрі, сніжно-білі, тільки не в квартирі з легким рожевим відтінком, який з віком поступово посилюється. Що ще цінно: квітка дивиться майже що вгору, а не никнуть, як у більшості морозника. Листя зимуючі, дуже щільні, шкірясті, благородного темно-зеленого кольору, вони добре виглядають ще при цвітінні, а потім відмирають, замінюючись новими. Зимостійкий до -35 град. Квітконоси 30-60 см заввишки. Цвіте з початку квітня 10-12 днів. Плодоносить. У 1 г до 70 насіння. У культурі з середньовіччя. Навіть у Західній Європі і Англії він вважається не самим простим у культурі, так як вимагає дуже рихлим і багатою грунту і може дивуватися равликами і слимаками.

Є різновиди і сорти з білими, рожевими і темно-червоними великими квітками. Найбільші квітки у сорту 'Potter's Wheel'. Знайдено і культивується крупноцветковая форма з сизувато-зеленими листям і квітками до 11 см в діаметрі. У культурі відомі гібриди морозника чорного з менш морозостійкими видами, наприклад нігеркорс (Н. nigercors) і нігрістерн (Н.nigristern). Досить імовірно, що вони виявляться чутливими до морозів Середньої Росії. На фотографії справа Helleborus niger var. macranthus.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів