Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Малина бояришниколиста

Малина бояришниколиста

Малина бояришниколиста

Малина бояришниколиста — Rubus crataegifolius

Цей оригінальний далекосхідний напівчагарник значно відрізняється від широко відомого плодового чагарнику м. звичайної, і вирощують його, перш за все, як декоративна рослина, хоча плоди досить соковиті, але кислі і містять безліч твердого насіння. У культурі на території Росії висаджують тільки в ботанічних садах.

У природі кущ досягає висоти 1-2 м, такі ж розміри мають екземпляри, вирощені в Москві.

Цвіте з середини червня до серпня. Пагони темно-пурпурові або коричнево-червоні, борознисті, товсті, розгалужені у верхній частині, покриті шипами і опушені. Кущ виглядає декоративно завдяки тому, що паростки аркообразная згинаються, особливо у верхній частині. Листя, на відміну від більшості видів малини, прості, трьох-або пятілопастние, темно-зелені, опушені з обох сторін, крупнопільчатие по краю, до 12 см завдовжки. Дуже красива їх осіннє фарбування, що стає жовтої, помаранчевої, темно-червоною. Квітки до 2 см в діаметрі, білі, зібрані у верхівкові поникнули суцвіття.

Плоди темно-червоні, блискучі, кисло-солодкі, соковиті складні кістянки, що зрослися підставами, що дозрівають на початку серпня. Цвіте і плодоносить з 5 років.

Добре росте на досить вологих грунтах слабопідзолисті, виносить затінення, але цвіте і плодоносить краще на світлих місцях. Висаджують у квітні та жовтні. Оскільки рослина розвивається за типом напівчагарника, всі старі відцвілі пагони восени обрізають до двох трьох нижніх нирок, це стимулює утворення навесні нових пагонів. Цілком зимостійка в середній смузі, хоча пагони, як у напівчагарника, взимку відмирають, але швидко відростають навесні....

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів