Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Малина запашна

Малина запашна

Малина запашна

Малина запашна — Rubus odoratus L.

Зростає дико по кам'янистих схилах лісовим східній частині Північної Америки.

Листопадний чагарник до 3 м заввишки (в умовах культури не вище 1,5), з блискучими коричневими пагонами і корою, що відшаровується. Молоді пагони волосисті і залізисті, блискуче-коричневі, без шипів. Листки прості, великі, до 20 см, 3-5-лопатеві, з гострими, яйцевидно-трикутними лопатями, схожі на кленові (за це подібність деякі автори цей вид виділяють в окремий рід і називають маліноклен). Листова пластинка світло-зелена, з обох сторін опушена, залозиста, на довгому черешку. Великі, до 5 см у поперечнику, рожево-пурпурові квітки (відомий і білий сорт) з приємним ароматом, одиночні або зібрані в короткі волотисте суцвіття, густо усаджених довгими, залозистими волосками; зацвітають в першій половині червня, прикрашаючи рослину протягом всього літа. Плоди до 1 см, напівсферичні, сплюснуті, світло-червоні, кислі, їстівні, але їх зовсім небагато. Листя забарвлюється в кінці вересня в жовті тони.

Зимостійка, хоча кінці втеч на широті Москви нерідко підмерзають. Рекомендується дня швидкого озеленення, як підлісок у лісопарках, для декорування непридатних. У культурі з 1770 року. Її можна зрідка зустріти в озелененні Архангельська, С.-Петербурга, Єкатеринбурга, Новосибірська та інших міст.

Є сорт малини запашної 'Tridel', який відрізняється світло-рожевими квітками.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів