Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Монохорія Корсакова

Монохорія Корсакова

Монохорія Корсакова

Монохорія Корсакова — M. korsakowii Regel et Maack = M. vaginalis Komar. non Presl.

Мешкає в стоячих мілководдях на мулистому грунті від тропіків Південно-Східної Азії до теплоумеренной зони Приморського краю. Названий на честь дослідника Далекого Сходу В. А. Римського-Корсакова (1822-1871).

Водні рослини. Стебло один, або їх декілька, прямий або висхідний, 20-60 см заввишки. Листя серцеподібно-яйцеподібні, гострі; прикореневі на довгих, до 40 см черешках (довшим пластинки), з перетинчастими піхвами, що закінчуються вушками; стеблові листки з черешками до 12 см довжиною. і широкими роздутими піхвами. Суцвіття — проста або гілляста біля основи кисть. Оцвітина шестіраздельний, яскраво-синій; частки його 1.2-1.8 см довжиною., З жовтою смугою посередині. Одна з 6 тичинок більше за інших. Коробочка яйцеподібна, тригранна, з численними насінням. Цвіте з середини літа до початку осені.

Дуже гарна. Заслуговує випробування на мілководдях на півдні Росії. Північніше на зиму слід вносити в оранжерею або вирощувати як однорічник.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів