Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «М» / Морква посівна

Морква посівна

Клас — дводольні рослини

Родина зонтичні

Морква посівна — дворічна рослина, є багато кормових і овочевих її сортів. Культурна морква пішла від дикої, що росте на півдні і в середній нечорноземній смузі на полянках, по схилах, на луках, переважно на супіщаних грунтах. Насінини оточені оплоднем, що захищає білу насінину, яка міститься всередині кожного плодика. Довжина коренеплодів кормової моркви досягає 20—30 см., а вага — від 1 до 3 кг. Овочеві сорти мають коренеплоди дрібніші, ніж кормова морква.

Розетка листків складається з дво-, триперисторозсічених, надрізановубчастих або розділених на коротко-гострокінцеві частки листків, що мають довгі черешки. Стебла, які утворюються в моркви на другий рік, борозенчасті, жорстковолосисті, вгорі гіллясті. Листки чергові, піхвові, перисторозсічені. На видовжених ніжках суцвіть сидять округлі складні зонтики з розсіченими Обгортками і обгорточками, які захищають суцвіття, поки воно згорнуте. Пелюстки віночка білі. В центрі суцвіття (в дикої моркви постійно, а в культурної зрідка) міститься середня квітка зонтика, що має на відміну від решти квіток пурпурне забарвлення. До цвітіння зонтики і зонтички моркви зібрані, і пуп'янки квіток у них захищені обгортками і обгорточками. Під час цвітіння зонтики широко розкриваються і тільки на ніч никнуть. Після відцвітання зонтики знову зближуються і залишаються в такому вигляді до дозрівання насінин, коли промені зонтика знову розпрямляються, але тільки в суху погоду. Двосім'янки легко обсипаються.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів