Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Л» / Ліннея північна

Ліннея північна

Ліннея північна

Низькорослий напівчагарник заввишки 5-8 см зі сланким ниткоподібним стеблом. Листя м'які, овальні або округлі, розташовані на стеблі попарно і зимують під снігом. Квітки завжди пониклі з приємним запахом, віночок світло-рожевий.

Рідкісний вид.

Релікт четвертинного періоду. Голарктичної вигляд з широким, але розірваним в північній півкулі ареалом. На Україні відомі лише два місцезнаходження, віддалені один від одного на значну відстань: у Карпатах на гірському масиві Чорногора під горою Брескул в урочищі Цибульник (на площі в кілька квадратних метрів) і в околицях м. Винники Львівської обл. У гербарії В. М. Черняєва є екземпляри, зібрані в 1856 р. в околицях Харкова; в літературі (1915 р.) вказується для Пущі-Водиці в околицях Києва. Ці місцезнаходження з тих пір ніким не підтверджені і, мабуть, дані популяції повністю зникли.

Росте на сирих затінених місцях, в заростях сосни-жерей (у Карпатах), чагарників. Цвіте у червні — липні. Цінний для науки вид.

Охороняється в Карпатському заповіднику. Необхідно виділити обидва місцеперебування в заказники з метою повної охорони виду.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів