Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Листяні ліси

У листяних лісах під високостовбурними деревами знаходиться підлісок, що складається з дрібних дерев і різноманітних чагарників: горобини, ліщини, бруслини, крушини, жимолості, шипшини, малини, ожини, бузини, калини та ін Нижній ярус лісу складається з мохів (кукушкина льону та гіллястих мохів), а також трав'янистої рослинності, до складу якої входять сотні видів, що належать до різноманітних родів і родин, що створює складні рослинні асоціації, в яких цвітіння рослин починається з ранньої весни і триває до осені.

Особливо різноманітний склад рослинності в середині літа на лісових галявинах, а також на заливних поемних луках уздовж малих і великих річок, де, крім різнотрав'я, поширені різні злакові та метеликові рослини. Природні луки — це багатство лісової зони, їх треба поліпшувати для отримання доброякісного сіна.

Своєрідна рослинність торф'яних боліт, що зустрічаються в лісовій зоні. Мох (сфагнум, гіллясті мохи), осоки, ситники, пухівка, багно, андромеда, журавлина та ін утворюють на поверхні хиткий килим. Часто на таких місцях попадається комахоїдна рослина росичка, що уловлює за допомогою залізистих волосків найдрібніших мошок та комарів, якими воно і харчується.

У товщі мохоподібних покриву, відмираючого у своїй нижній частині, відбувається торфо-освітній процес, завдяки якому нагромаджується поклади цінної речовини — торфу.

Для отримання високих врожаїв в цій зоні необхідно дерновопідзолистих грунту вапнувати і вносити мінеральні та органічні добрива. Тут добре росте жито, пшениця, кукурудза, горох, кормові боби, льон, гречка, картопля, буряк та інші культури.

При сучасній техніці можна більш широко використовувати торф'яні багатства для палива та добрива полів. Вивітрився торф, пропущений через обори, містить багато органічних речовин і є хорошим добривом.

Лісова зона СРСР, що займає велику територію в Європейській та Азіатської частинах нашої країни, використовується для розробки лісових багатств. Тут розвинуте тваринництво, рільництво, овочівництво, плодівництво і бджільництво. Лісова зона дає країні також цінну хутро, рибу, гриби, ягоди і багато корисних копалин.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів