Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Л» / Лобелія пурпурова

Лобелія пурпурова

Лобелія пурпурова

Лобелія пурпурова — Lobelia cardinalis

Батьківщина — Північна Америка (Вірджинія).

Багаторічна рослина. Може досягати до 90 см висоти, утворює великі групи. Квітки зібрані в колосоподібні суцвіття і з’являються протягом тривалого періоду влітку і восени. Може рости як на мілководді (глибина посадки 5-15 см), так і на вологому грунті болітця, тому одні відносять її до прибережних рослинам, а інші - до болотним. Вона добре росте в болітце, проте на березі сильно страждає від слимаків і вимагає укриття на зиму (Д. Г. Хессайон).

Історія, чому лобелія отримала видову назву кардинальська, схожа на анекдот. З Канади королеві Англії Генріетте-Марії Французької привезли невідому лобелію. Вона подивилася на неї, розсміялася і сказала, що забарвлення пелюсток квітки нагадує їй панчохи кардинала Рішельє. І з тих пір цей вид лобелії, на догоду королеві, іменується кардинальської.

У квітниках і мікс-бордерів цей різновид практично не використовується, її яскраві квіти явно порушують загальний баланс композиції, однак вона винятково популярна в контейнерах. Острівці цієї лобелії дуже ефектно виглядають на берегах ставків та штучних водойм. У сприятливих умовах висота рослини може доходити до півтора метра.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів