Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Л» / Лотос каспійський

Лотос каспійський

Лотос каспійський — Nelumbo caspica.

З приводу появи лотоса на Каспії існують різні гіпотези. Одні дослідники вважають, що лотос зберігся тут як реліктова рослина з третинного періоду. На думку інших, лотос був завезений в ці місця мандрівними купцями, або ченцями-буддистами — у сусідній Калмикії, як відомо, сповідується буддизм. Висловлювалася навіть думка, що лотос занесли на Каспій перелітні птахи.

Лотос на Каспії називають каспійської трояндою, астраханської трояндою, чулпанской трояндою, тому що вперше він був виявлений в Чулпанском затоці. У 1 764 році петербурзький професор ботаніки І. П. Фальк послав горіхи невідомого рослини з гирла Волги до Швеції Карлу Ліннею, який і визначив цю рослину як лотос на основі описаного ним раніше матеріалу з Індії. Зростає каспійський лотос в ильменях-дельтових озерах, в затоках на узмор'я, уздовж берегів численних проток на мілководдях з добре прогрівається водою. У роки коли рівень води сильно знижується, лотос нерідко виявляється на суші, але продовжує нормально розвиватися, і не вимерзає навіть у морозні й малосніжні зими. Цвіте лотос в липні — початку серпня, а у вересні дозрівають плоди. Смачні горішки лотоса завжди привертали місцевих жителів, які збирали їх в  непомірних кількостях і не тільки їли самі, а й годували домашню птицю і свиней. До кінця XIX століття зарості лотоса в дельті Волги стали зникати. У 1919 році був створений Астраханський державний заповідник, і під впливом заповідного режиму площі, зайняті лотосом, значно розширилися. Проте в деяких місцях в результаті діяльності людини лотос зникає.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів