Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Кущі

Рубрика „Кущі“

Кущ багаторічна рослина зі здерев'янілими пагонами вис. 0,5-5 м; бічні пагони розгалужуються одразу над землею; у напівкуща здерев'яніла лише нижня частина пагона (напр., у дроку).

Кущ — життєва форма (біоморфа) багаторічних рослин, які мають декілька одерев'янілих скелетних осей (головна лише на початку життя). Розрізняють прямостоячі кущі, аероксильні (без підземного розгалуження), напр. Salix caprea) і геоксильні (напр. шипшини, бамбуки), сланкі кущі (напр. деякі ялівці), ліаноподібні (напр. виноград), розеточні (напр. Senecio stewartiae), сукулентні (напр. деякі види кактусів) і паразитні (напр. Viscum album).

Багато рослин в різні періоди свого життя можуть рости як в формі куща, так і в формі дерева — наприклад, такою рослиною є вільха сіра; чайні кущі, які не піддають обрізанню, перетворюються на дерево заввишки до 10 метрів.

В садівництві для вирощування декоративних кущів звичайно використовуються широколистяні видів рослин; втім, також для цього можуть використовуватись і деякі хвойні: гірська сосна (Pinus mugo) або яловець звичайний.

Деякі штучно підібрані кущі стали широко розповсюдженими деталями ландшафту, та навіть сформували свої, специфічні біотопи. Такою рослиною, наприклад, є терен, який кілька сотень років використовується в Великобританії для колючих огорож, і став там ландшафто- та біотопо-формуючою рослиною на великих площах.

  • Агрусові (родина)
    Кущі з простими лопатевими або роздільними черешковими листками, черговорозміщеними. В агрусу пагони з шипами, в смородини без шипів....
  • Айва звичайна
    Айва довгаста, або звичайна — Суdonia oblonga Mill. = С. vulgarisКавказ, Середня, Центральна і Мала Азія. Росте в складі підліску. Охороняється у заповідниках....
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів